Účetní a právní poradna

V poradně se snažíme reagovat na Vaše nejčastější dotazy z oblasti pracovního a účetního práva. Zaměřujeme se zejména na otázky spojené se zaměstnáváním maminek po dobu mateřské a rodičovské dovolené. Poukazujeme také na některé problémy, které řeší maminky v souvislosti se zaměstnáním po ukončení rodičovské dovolené.

Potřebujete poradit v otázce účetnictví nebo práva? Zašlete nám dotaz.
Dotaz > Právní poradna Dotaz > Účetní poradna

Rodičovská do čtyř let věku dítěte?

Dle zákona trvá rodičovská dovolená maximálně do tří let věku dítěte. Může se však stát, že si budete…

Číst dál

Možnosti přivýdělku při mateřské dovolené

Mnoho maminek by si při mateřské rádo přivydělalo. Zákon ale klade jistá omezení, o kterých byste měla vědět,…

Číst dál

Úlevy pro rodiče po návratu z MD a RD

Na mnoha místech čteme, jaké mají v práci výhody budoucí matky. Co ale po návratu z mateřské nebo rodičovské dovolené?…

Číst dál

Na MD s druhým dítětem? Jak bude vypadat rodinný rozpočet?

Pomalu Vám roste bříško, těšíte se. Ke konci měsíce však zoufale sledujete stav svého účtu a přemýšlíte, jak…

Číst dál

Může mi dát zaměstnavatel po návratu z RD výpověď?

Zaměstnavatel Vám může dát výpověď pouze z důvodů, které jsou specifikovány v zákoníku práce v § 52. Jedná…

Číst dál