Seberealizace jako klíč k úspěchu

Setkáváme se s pojmem seberealizace stále častěji. Ale co si pod tím vůbec představit? Maslow tuhle potřebu definoval jako snahu člověka být co možná nejlepším, naplňovat svoje myšlenky a cíle, a to za plného využití svých schopností a talentu.V reálném životě je to podstatně těžší, než to vypadá z teorie. Nejdůležitější je dělat věci, které Vás baví a obohacují a využívat přitom své nápady a myšlenky.

Sebevzdělávání

Pro to, abyste byli stále v kurzu, je dobré na sobě neustále pracovat a neusnout na vavřínech. Mnohdy se nám nedaří skloubit svůj pracovní a soukromý život a do toho vtěsnat další vzdělání se zdá být skoro nemožné. Přitom je to vcelku jednoduché. Základem je správné rozvržení času. Každý den věnujte alespoň 10 minut vzdělávání sebe sama. Udržíte nejen krok s dobou, ale také zjistíte nové trendy nebo změny na trhu. Kdykoliv Vás napadne něco zajímavého, poznamenejte si to. To je první krok k uskutečnění vašich nápadů.

Pracujte na sobě

Makejte na sobě, ale nezapomínejte na každodenní péči o duševní zdraví zvláště během tohoto náročného období. Důležité je nastavit si správné cíle, takové, které Vás motivují, ale úplně nepohltí. Zkuste se zabývat především sama sebou. Poznejte se. Můžete vyzkoušet třeba náš bezplatný online seminář.

Zatočte se stresem

Stresu se nemůžeme jednoduše vyhnout. Aby Vám nepřerostl přes hlavu, můžete zkusit udělat dvě věci. Eliminujte nežádoucí stres. Základem je dobré časové plánování událostí, práce s diářem, schopnost zvládat konflikty, umění odpouštět. Zkuste zapracovat na pracovním prostředí, doplňte pracovní pomůcky, zvolte příjemné osvětlení a snižte hluk. Dobře se vybíjí stres také při fyzické aktivitě. Takže vyrazte na zahrádku nebo do přírody třeba na kolo.

Využijte odborníky

Pokud dlouhodobě čelíte stresu a standardní postupy selhávají, nestyďte se požádat o radu odborníka. Problematikou stresu dle závažnosti se zabývají psychologové, koučové a další odborníci. Odborník Vás dokáže nasměrovat, poradí jak pracovat se stresem a kde hledat zdroje pro dobití baterek. Touto problematikou se zabýváme i u nás. Neváhejte se obrátit na naši koučku. Společně to zvládnete!

Čerpáno z: https://www.ctidoma.cz/zpravodajstvi-firmy-kariera/2016-03-11-touzite-po-seberealizaci-vite-co-je-21776 , https://blog.mall.cz/hobby/zatocte-konecne-se-stresem-jak-na-domaci-psychohygienu-990.html, https://zena-in.cz/clanek/zatocte-se-stresem-31829