Zabavte děti zaručeně v pohodlí domova

Zavřely se školy, školky, je zákaz vycházení a ještě nějakou dobu budeme muset v tomto nouzovém stavu vydržet. Dětem se zhroutil běžný denní režim, nemohou si hrát na hřištích ani se potkávat s přáteli. Po většinu času jsou zavřené doma. Co dělat, aby restrikce zavedené v důsledku pandemie koronaviru pocítily co nejméně?

Kreativita především

Je třeba si říct, že to, co děti nejvíc nesnáší, je nuda. Děti rády tvoří, zkouší si, které materiály co dovedou, experimentují a chtějí pořád nové a nové aktivity. Mají obrovskou fantazii a je tedy dobré se naladit na tu správnou vlnu a proplout karanténu na jedné společné lodi. Přiblížíme Vám ty nejzajímavější a nejkreativnější weby, kde se můžete inspirovat.

Pinterest

Vytvořte si zvířátka z ruličky od toaletního papíru nebo zužitkujte stará plata od vajíček. Tento web je opravdovou studnicí nápadů na kreativní tvoření doma a z domácích surovin:-) No řekněte, napadlo by Vás si z ruliček od toaletního papíru udělat třeba hrad, z krabiček od čaje draka a pak už chybí jen princezna a princ a můžete si zahrát celou pohádku. Vrhněte se s dětmi do kreativního tvoření a uvidíte, že se budete bavit i Vy dospělí.

Příroda je to nejlepší hřiště

Vytiskněte si deník a každý den vyrazte do přírody za dobrodružstvím. Jsou ještě pořád místa, kde budete sami. Máte čas poznat přírodu ve svém okolí, místa, kde jste třeba ještě nikdy nebyli. Tak hurá do toho.

Aerovod

Zapněte si kino v pohodlí domova a vyberte si společně film, podle svého gusta. Web provozuje Aerofilms ve spolupráci s vybranými českými producenty a distributory, je také součástí rodiny pražských kin Aero, Světozor a Bio Oko, Univerzitního kina Scala v Brně a Bio Central v Hradci Králové.

Virtuální návštěvy

Věděli jste, že řada památek a turistických míst otevřela virtuální prohlídky? Podívejte se tam, kde jste ještě nebyli. Objevte tato místa spolu se svými dětmi, které by Vám jinak třeba už daly košem. Na virtuální prohlídce nohy nebolí:-). Navštivte třeba některý z našich národních parků, muzeí nebo se podívejte do Disneylandu.

Dobré koronápady

Web, který vznikl, aby pomohl lidem zvládnout aktuální situaci a má i stejnojmenné facebookové stránky. Obsahuje spoustu rad a tipů, jak smysluplně využít čas v karanténě. Najdete zde mnoho odkazů a nápadů, jak se doma prima zabavit, ale také další vzdělávání nebo psychohygienu.

Co Vy, jak trávíte čas se svými dětmi? Kde hledáte inspiraci? Napište nám na facebook a inspirujte ostatní maminky a tatínky.

Přečtěte si také Jak vydržet karanténu.

Čerpáno z: https://koronapady.cz/, https://cz.pinterest.com/, https://www.travelandleisure.com, https://aerovod.cz, https://jdeteven.cz/cz