Jak vydržet karanténu

Ve zdraví a nezbláznit se

Nikdo zřejmě nečekal, že místo daňových přiznání a setkání na zahrádkách restaurací budeme čelit takové zkoušce. Jsme izolovaní od rodin, přátel i kolegů. Situace je opravdu vážná. Zavřely se školy, většina institucí, zbytných obchodů i služeb a na ulici chodí lidé v rouškách. Rádia jsou plná nových hitů na aktuální situaci, televize nám ukazuje černý obchod s rouškami a z každých tištěných i internetových novin na nás tučně vyskakují počty otestovaných lidí. Je tu šílenství, je tu koronavirus.

Hlavně nepanikařit

Co je koronavirus už víme všichni nazpamět. Je to především něco nového, něco, na co jsme nebyli připravení. Důležité je teď zvládnout karanténu, která zásadně omezila naši svobodu pohybu. Je to pro všechny velká zkouška. Zkouškou procházejí celé naše rodiny, prověří naše znalosti a dovednosti, trpělivost a ohleduplnost. Zejména je to zkouška charakteru. Mnozí z nás pracují z domova, navíc se starají o děti, suplují učitele, hlídání dětí, uklízečky a zároveň jsou psychology pro své partnery nebo pomocnou rukou pro své sousedy. K tomu všemu přicházejí obavy, zda se to někdy vrátí do normálu. Budeme mít zpátky náš život před koronavirem nebo už všechno bude jinak? Důležité je hlavně nepanikařit zatnout zuby a najít v tom i výhody.

Čas jako největší nepřítel

Zjednodušeně lze říci, že čas je to, co nám teď nejvíc přidělává starosti. Den má totiž jen 24 hodin a navíc jen 7 dní v týdnu. Dá se stihnout práce, péče o děti, výuka a rodinný život v omezeném prostoru? Dá. Jen je třeba si jej správně rozvrhnout. Time Management je těžký obor, který spoustu lidí studuje dlouhá léta. Rodiče jsou ovšem Ti nejlepší koordinátoři a manažeři, kteří dokážou tolik věcí najednou a vždycky mají ještě spoustu es v rukávech.

Jak překlenout karanténu

V první řadě je třeba si říct, že každý z nás má jiné priority. Důležité je nezlenivět a nevplout do nicnedělání. Cesta vede tam, kde je řád. Nastavte si své úkoly, buďte produktivní. Využijte vše ve svůj prospěch. Právě teď máte jedinečnou možnost vše vidět z jiného úhlu pohledu. Museli jste zavřít svůj obchod či zastavit podnikání v souladu s nařízením vlády ve stavu nouze? Zamyslete se, zda nemůžete své podnikání provozovat online, přes e-shop, telefon či poštu. Nechcete zůstat s rukama v klíně a chcete se zapojit do boje proti koronaviru? Můžete přijít s vlastním projektem nebo se zapojit již do běžících aktivit. Více se dočtete zde . Odměnou Vám bude dobrý pocit a dobré jméno Vaše i Vaší společnosti.

Jak trávit volné chvíle

Je něco, co jste vždycky chtěli dělat a nikdy jste nenašli čas? Máte mnoho zaprášených deskovek, které jste s dětmi ještě nevyzkoušeli? Můžete s dětmi projít online muzeum, udělat si k obědu párky v rohlíku, pustit si nejnovější pohádku, zahrát hry co přinesl Ježíšek předloni a večer si přečíst knížku od babičky.

Nakonec na čas strávený spolu budete vzpomínat a čerpat z něj ještě dlouhá léta!

Nikdy jste neměli pořádně čas pro sebe? Teď máte jedinečnou příležitost. Právě máte přestávku ve Vašem životě. Pokud ji chcete využít pro sebe. Zamyslet se nad tím, co Vám dělá radost, co Vás dělá šťastnou, můžete začít třeba naším seminářem, který je zcela bezplatný. Více informací najdete zde.

Čerpáno z: https://www.reflex.cz/clanek/prostor-x/100256/psycholog-radi-jak-prezit-karantenu-alkohol-je-ted-jeste-nebezpecnejsi-zlozvyky-se-nasobi.html, https://www.penize.cz/podnikani/413424-jak-prezit-karantenu-a-otocit-ji-ve-svuj-prospech-pro-volnonozce-a-jine-osvc,