Poděkování

Děkujeme všem lékařům, zdravotním sestrám, hasičům, záchranářům, vojákům, všem dobrovolníkům a dalším lidem, kteří pomáhají porazit koronavirus. Děkujeme i všem našim maminkám, které šijí roušky a posílají je do nemocnic a ostatním potřebným.

Chceš také pomáhat?

Připravili jsme pár stránek, které sdružují ty, kteří chtějí pomáhat.

Roušky

Šijete roušky nebo je můžete distribuovat dále? Nabízíte látky nebo můžete materiály pomoci rozvážet? Pak se přidejte na webu Dáme roušky. Najdete zde i spoustu kontaktů na instituce nebo IZS kde jsou roušky opravdu potřeba. Můžete také využít facebookové skupiny na toto téma, jako například celorepublikovou skupinu Česko šije roušky, kde najdete i návody a střihy na různé typy roušek a také informace o materiálech vhodných k šití. Nošení roušek podporují také osvětové weby jako například Roušky pro všechny , kde se můžete dočíst proč je dobré roušku nosit.

Dobrovolníci jsou vítáni a pomáhají

Na platformách Pomoc do domu, Dobro.cz, Pomůžeme.si, Společně proti koronaviru se sdružují dobrovolníci, kteří nabízejí svou pomoc těm, co ji potřebují. Projekt Chci pohlídat podporuje rodiče, kteří pracují ve zdravotnictví a nabízí hlídání dětí. Web Sousedská pomoc propojuje dobrovolníky z různých měst a koordinuje vše potřebné – nákupy potravin, léků, zajištění roušek, venčení psů. Na portále pro Seniory můžete registrovat své blízké, kterým zrovna nemůžete být nablízku. Společně také můžete pomoci jako IT, nabídněte své moderní technologie tam, kde pomohou. Ke sdružení COVID-19 se mohou přidat další podnikatelé a technologičtí odborníci.

Děkujeme, že pomáháte! Společně to zvládneme!

Čerpáno z: https://osf.cz/2020/03/18/neziskovky-a-dalsi-iniciativy-v-boji-proti-koronaviru/, https://www.irozhlas.cz/zpravy-domov/koronavirus-epidemie-pomoc-dobrovolnici_2003181416_pek