Chtěla jsem zase začít pracovat s lidmi

Petra Vokounová pro Maternum již pracovala na více projektech: taneční škola Ruben Dance, provozovatel mikroelektráren OnSite Powers a IT agentura J.I.R. Associates.

Pracovala jste na projektu Ruben Dance, nyní začínáte na projektech J.I.R. Associates a OnSite Powers. Jaké jsou Vaše role na těchto projektech?

Na projektu Ruben Dance šlo o obchodní činnost, na J.I.R. Associates je to administrativa a fakturace, pro OnSite Powers, provozovatele mikroelektráren, vytipovávám podle mapy budovy, pro které by instalace kogenerační jednatky mohlo být výhodné.

To jsou velmi různorodé činnosti. Který projekt Vám přijde nejzajímavější?

Teď momentálně asi OnSite Powers díky onomu záběru do ekologie a jejich produkt se mi zdá být opravdu zajímavý. Trochu se mi to střídá. Velmi dobrá mi přišla i zkušenost s předáváním projektu J.I.R. Associates, kde se vše točí okolo čísel a tabulek a vše se najednou měnilo v podstatě za pochodu.

Souvisí tato brigáda s Vašimi předchozími zkušenostmi?

Práce pro Ruben Dance byla asi nejblíž zkušenostem před mou rodičovskou dovolenou. Pracovala jsem hodně na obchodních pozicích.V rámci toho jsem i tipovala nové klienty, což vlastně dělám s budovami pro OnSite Powers. Činnosti se se zkušenostmi někdy prolínají.

Naučila jste se na projektech také něco nového?

Určitě. Timemanagement. Nejdůležitější pro mě bylo naučit se koordinovat práci a rodinu. Další dobrou věcí je, že člověk získá nové kontakty. Neustále se potkáváte se zajímavými lidmi. Tím, že pracuji v několika týmech se i neustále učím novým věcem od svých kolegů.

Jak byly Vaše děti staré, když jste se rozhodla pracovat?

Ninušce byly čerstvě 4 roky, ale chodila už do školky, mladší Ladunce pár měsíců přes rok.

Z jakých důvodů jste se rozhodla pracovat při RD?

Už jsem doma byla s dětmi moc dlouho. Chtěla jsem zase začít pracovat s lidmi. S dospělými lidmi.

Doporučila byste práci v centru Maternum svým známým? Proč?

Určitě. Je super, že jde o práci právě pro maminky. Hodně firem má stále problém maminky zaměstnat i po RD natož na RD. Díky centru Maternum mohu pracovat z domova, mohu si práci plánovat podle svých časových možností a schopností a ta práce je navíc velmi zajímavá.