Na co přispívají maminkám zdravotní pojišťovny?

Zdravotní pojišťovny mohou přispívat svým klientům často na více věcí, než sami klienti vůbec tuší. A co vy, maminko? Víte na co máte nárok? Uvažovala jste, jestli se Vám nevyplatí změnit pojišťovnu? Podívejte se s námi, co všechno Vám pojišťovny mohou nabídnout.

Těhotné klientky

Nejčastější jsou příspěvky na vyšetření, která nejsou hrazena z veřejného zdravotního pojištění – např. genetické nebo 3D ultrazvukové vyšetření v 1. trimestru. Výše příspěvku se u každé zdravotní pojišťovny samozřejmě liší.

Přispět Vám však mohou i na předporodní kurzy, vitamíny či doplňky stravy pro těhotné, pohybovou aktivitu pro těhotné či na dentální hygienu v době těhotenství.

Porod

Zdravotní pojišťovna ministerstva vnitra přispívá na odběr pupečníkové krve. Česká průmyslová pojišťovna přispívá na epidurál. Zaměstnanecká pojišťovna Škoda nabízí dokonce příspěvek na ubytování v nadstandarních pokojích v porodnici.

Období po porodu

Nejvíce jsou zastoupeny příspěvky na pomůcky ke kojení, služby laktačních poradkyň a cvičení po porodu. Např. Vojenská zdravotní pojišťovna však nabízí navíc i příspěvek na monitor dechu miminka či pomůcky k péči o novorozeně (teploměry, sterilizátory, váhy…). Zaměstnanecká pojišťovna Škoda dokonce věnuje kufřík s medvídkem a produkty pro miminko (teploměr, lahvička…) v hodnotě 1400Kč.

A dále…

Dále pojišťovny samozřejmě přispívají na nejrůznější očkování a pohybové aktivity pro Vás i pro dítě. Česká průmyslová pojišťovna Vám přidá na dětské tábory. Na sportovní pobyty a školy v přírodě přispívá také Vojenská zdravotní pojišťovna. Na pobyt u moře pro dítě pak RBP, zdravotní pojišťovna.

Tak už víte, jaké příspěvky byste nejvíce ocenila? Závěrem chceme upozornit, že pojišťovnu můžete změnit k 1. lednu a k 1. červenci. Žádost musíte navíc podat tři měsíce předtím.

Čerpáno z: https://www.idnes.cz/finance/pojisteni/zdravotni-pojistovny-preventivni-programy-speciality-prispevky-prevence.A190204_131106_poj_sov/7#space-a, https://www.maminka.cz/clanek/prispevky-zdravotni-pojistovny-tehotenstvi-po-porodu